Starajte sa správne o pleť aj na jeseň

Jesenné sychravé počasie a studený vietor veľmi nepriaznivo vplývajú na našu pokožku. Aby netrpela a udržala si svoju sviežosť a krásu, dodržujte nasledovných pár rád.

 

HydratujtePlet na jesen

Udržiavajte svoju pleť hydratovanú nie len použitím krémov, ale hydratujte aj z vnútra. Napriek tomu, že horúce dni, ktoré nás nútia piť veľa tekutín, sú už dávno preč, dodržujte pitný režim aj naďalej. Dva litre vody denne udržia vo vašej pokožke potrebnú vlhkosť.

 

Používajte mastnejšie prípravky

Píling a krémy na báze oleja ochránia vašu pokožku pred vetrom aj daždivým počasím. Tuky v nich obsiahnuté izolujú vašu pokožku od vonkajších nepriaznivých vplyvov počasia.

 

Chráňte aj pery

Suché a popraskané pery, také ich mávame na jeseň. Kvalitný balzam na pery by preto mal byť počas jesene vždy po ruke. Čím viac hydratácie perám doprajeme, tým budú menej praskať. Znížite tým aj riziko herpesu či kútikov.

 

Nezabudnite ani na ruky

Aj ruky sú počas jesene vystavené zlým poveternostným podmienkam. Doprajte im tiež mastné výživné krémy vždy, keď sa chystáte von. Zachováte si tak pružnú pokožku a znížite riziko ekzémov.