Permanentný make‑up

Permanentný make-up je kozmetická technika, ktorá využíva tetovanie čiže permanentnú pigmentáciu pokožky ako spôsob úpravy pokožky na tvári. Zväčša ide o tetovanie obočia, očných liniek a pier. Ale je dokonca možné vytvoriť na tvári aj umelé znamienko krásy. Od bežného tetovania sa odlišuje hĺbkou aplikácie, ktorá je len 0,3 až 0,6 milimetra ale aj zložením pigmentu. Na tvár sa používajú iba pigmenty, ktoré neobsahujú ťažké kovy a postupne sa vstrebávajú, teda vytrácajú z pokožky. Pri zákroku samozrejme používame vždy novú sterilnú ihlu. Permanentný make-up vydrží od dvoch do piatich rokov. Po vyblednutí je možné ho znovu aplikovať. Permanentný make-up je ideálnym riešením pre dámy, ktoré nechcú alebo nemôžu strácať čas líčením. Vyhľadávajú ho športovkyne ale i dámy so slabším zrakom, ktorý si vyžaduje náročné líčenie pred zväčšovacím zrkadlom.

Obočie

Permanentný make-up obočia zvýrazňuje farbu i jeho tvar. Je vyhľadávaný ženami s preriedeným obočím spôsobeným buď vypadaním alebo vytrhaním. Používame dve metódy tetovania: klasické obočie, kedy je vytetovaný súvislý oblúk a čiarkované obočie, kedy sú vytetované malé čiarky napodobňujúce chĺpky. Takéto obočie je potom prirodzenejšie.

Obočie klasické
150 €

Očné linky

Očné linky sa robia podobne ako pri bežnom líčení horné aj dolné. Je ich takmer nemožné rozoznať od liniek, aplikovaných bežnou technikou. Dodávajú tvári krajší a upravený vzhľad.

Očné linky horné
130 €
Očné linky dolné
70 €
Očné linky horné + dolné
150 €
Tieňované linky
180 €

Pery

Permanentný make-up pier sa aplikuje buď iba ako kontúra pier, kedy sa tetujú len ich obrysy alebo sa pery aj tieňujú teda tetuje sa celá plocha hornej aj dolnej pery. Odtieň kontúry a zvyšku pery môže byť rôzny.

Kontúra + tieňovanie pier
150 €